İzalasyon

İzalasyon

Çatı İzolasyonu

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre ısı kaybının %30 kadarı çatı izolasyonu eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Enerji tüketim fiyatlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde doğru çatı izolasyonu seçimi enerji tasarrufu, yaşadığımız alanların yaşının uzaması ve kesemizi pozitif yönde etkileyecektir.

Çatı İzolasyonu firmamızın en önde gelen uzmanlık alanlarından biridir. Doğru malzemelerle gerçekleştirilecek izolasyon işlemleri enerji tüketiminde %30 üzerinde tasarruf sağlamaktadır.

Çatı İzolasyonu yapısı nasıl oluşturulur?

Çatı izolasyonu çalışmasının sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için uygulamanın gerçekleştirileceği alanın kuru temiz ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir.  Temizlenmiş olan beton yüzeye yada ahşap çatıların arasına özel donanım ve ekipmanlara sahip araçlarımız yüksek basınç ve ısı altı püskürtme yöntemiyle poliüretan köpük uygulaması gerçekleştirebilmektedir.

Çatı İzolasyonu Avantajları

  • Her türlü hava geçişinin önüne geçer ve yaşam alanlarının doğru oranda ısınmasına yardımcı olur.
  • Su yalıtımı uygulamasına yardımcı olur.
  • Çatılarda böcek ve haşere olmasını engeller.
  • Su ile temasında, yapısal bozukluk yaşamaz ve koku yapmaz.
  • Ek yerler olmadığı sürece üstün ısı izolasyonu sağlar.

Çatı İzolasyonunda Neden EMİN SEMBOL Firmasını Tercih Etmeliyiz ?

Yarımı asrı aşkın tecrübemizle sıklıkla sek törel öncülüğü sağlıyor ve 30 yıl işçilik garantisiyle oluşturduğumuz çatı izolasyonu yapılarının kusursuz olmasını sağlıyoruz. Firma olarak her zaman önceliğimiz işin kaliteli ve uygun maliyetlere oluşturulması olmuştur. Bu doğrultuda ilk günkü heyecanımızla kendimizi sıklıkla geliştirmekte ve pazar araştırmalarını hiç bir zaman bırakmamaktayız. En kaliteli malzemeyi en uygun fiyatlara tedarik ederek, çatı izolasyonu uygulamalarını yaşam ve çalışma alanlarınıza uygulamaktayız.

Günümüz şartlarında maalesef çatı ustası olmayan veya da eksik tecrübelerle yapılan işçilikler neticesinde ileriye dönük daha büyük çatı izolasyon sorunları oluşturulmuştur.  öncelikli hedefi çatı izolasyonu işlemlerine başlamadan önce, doğru etüt ve araştırmalarla en doğru çağrı malzemesini belirlemekte ve projelendirmeyi kusursuz olarak çatı izolasyon uygulamasını uyarlamaktır.

Neden Çatı İzolasyonu Yaptırmalıyız !!!

Marmara bölgesinin iklim şartları, senenin 4 mevsim yaşamasına etken oluşturuyor. Buda çalışma ve yaşam alanlarımızın farklı sıcaklık ve iklim şartlarına uyum göstermesini tetikliyor. Çatı izolasyonu her ne kadar soğuklardan korunma amacıyla akla gelse de, aynı zamanda yaz sıcaklarının yoğun güneş ışıklarından korunmak içinde oldukça fayda sağlamaktadır. Yaz ve kış aylarında %30 ve %40 arası enerji tasarrufu sağladığı bilimsel ve yerinde yapılan araştırmalarla netleştirilmiştir. 4 mevsim boyunca yaşam ve çalışma alanlarımızın standart bir sıcaklık seviyesini yakalayabilmesi için ısı tabanlı çatı izolasyonu yaptırmak oldukça önem arz etmektedir.

çağrı merkezine ulaşmanız durumunda, profesyonel ekibimiz ön bilgileri telefon üzerinden edinerek en doğru etütlerin yapılabilmesi için sizleri yönlendirecek ve sizleri çözüm odaklı bilgilendirecektir.