Kombi & Kat Kaloriferi

Kombi & Kat Kaloriferi

 

 

 

Bireysel ısıtma olarak da isimlendirebileceğimiz bu sistem, her dairenin bağımsız olarak ısıtılması esasına dayanmaktadır. Isıtılacak mahallere radyatörler(petek) yerleştirilir. Bu radyatörlerde sıcak su dolaştırmak suretiyle ortam ısıtılır.

Radyatörlerin ısıtılması için kombi veya kat kaloriferi kazanı tercih edilir. Sıcak su radyatörlere(peteklere) alüminyum folyolu PPRC boru veya bakır borular vasıtasıyla götürülür..Radyatör yerine yerden ısıtma yapılabilir. Radyatörlü sistemdeki gibi kombi ve kat kaloriferi kazanı kullanılır.

Kombi radyatörlerin ısıtılmasını sağladığı gibi şofben görevi de görüp sıcak su ihtiyacını karşılar. Kombilerde yakıt olarak, doğalgaz veya LPG kullanılır. Kat kaloriferi kazanı ise sadece radyatörlerin ısıtılmasında kullanılır.

Dezavantajı Sıcak su elde etmek istenirse ayrıca boyler ve sirkülasyon pompası takılıp harici bir sistem daha kurmak gerekmektedir.

Kat kaloriferi kazanında yakıt olarak, doğalgaz, LPG, motorin, fuel-oil, kömür kullanılır. Kat kaloriferi kazanı kombiye göre fazla yer tutmakta ve verimi düşüktür.

Klima (Baymak ve Vailant)
Klima ile ilgili, kombi doğalgaz tesisatı ve merkezi sistemler için yerinde keşif yapılarak anahtar teslimine kadar profesyonel hizmet ve danışmanlık hizmetleri sağlamak.

Sıhhi Tesisat
Sıhhi tesisat işleri talep edilen ihtiyaca karşılık, müşterilerimize alternatif çözümler sunarak projelendirip gerçekleştiririz. Müşterilerimize, kendisi için en uygun ve ideal sistemi, yapacağımız etüt ve araştırmalardan sonra bildiririz.

Sanayi Tesisatı
Her türlü endüstri, sanayi, toplu konut ve konutların ekonomik olduğu sürece vazgeçilmez enerji kaynağıdır. Yakıt olarak diğer yakıtlara göre baca gazı emisyonu açısından en çevreci yakıt türüdür. Kullanım kolaylığı ve ucuz olması bakımından sanayi tesislerinde tercih edilen yakıtların başında gelir.